W pogoni za młodym wyglądem

Nie ulega wątpliwości, że kobiety w pogodni za piękną skórą i zgrabnym ciałem są gotowe na wiele poświęceń. Oprócz zdrowej diety i regularnych ćwiczeń fizycznych od czasu do czasu odwiedzają również salon kosmetyczny, w którym mogą się poddać serii zabiegów odmładzających po to, aby na długi czas cieszyć się elastyczną i jędrną skórą. W jaki sposób zachować młody wygląd nie stosując inwazyjnych zabiegów chirurgi plastycznej? Jak dbać o ciało, aby pozostało w dobrej kondycji na lata, a jednocześnie nie nadwyrężać domowego budżetu? Jest na to wiele sposobów i z pewnością warto o nich pamiętać na drodze do młodego wyglądu. W Szczecinie znajdziemy wiele gabinetów urody, które specjalizują się w wykonywaniu różnego rodzaju zabiegów kosmetycznych. Aby znaleźć jeden z nich należy wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło: „kosmetyczka w Szczecinie ze swiaturody.com”. Pojawi się wiele wyników, spośród których możemy wybrać najbardziej odpowiadające nam miejsce.

Po pierwsze peeling

Złuszczanie martwego naskórka z powierzchni skóry to jeden z najbardziej podstawowych, a jednocześnie najlepszych zabiegów odmładzających, jakie kiedykolwiek wymyślono. Do tego celu można używać kwasy owocowe AHA, ultradźwięki, różnego rodzaju ostre drobinki nasion, kawę, cukier, a nawet sól. Warto jednak pamiętać o regularnym wykonywaniu takiego zabiegu przynajmniej jeden raz na dwa tygodnie. Tylko wówczas skóra będzie zdrowa, promienna i pełna blasku.

Maseczki

Innym bardzo przydatnym zabiegiem pielęgnacyjnym jest maska nawilżająco-odżywcza, która dostarcza skórze właściwych składników mineralnych oraz zatrzymuje w niej cenną wodę. Bez odpowiedniego nawilżania i odżywiania nasza skóra straci jędrność oraz elastyczność, dlatego nigdy nie wolno o tym etapie pielęgnacji zapominać. Bardzo ciekawą formą masek na ciało są cudownie pachnące rytuały armoterapeutyczne z użyciem zapachu czekolady, kokosa, ylang ylang czy wszelkiego rodzaju owoców cytrusowych. Aromaterapia pobudza nasze ciało i umysł podczas jednego zabiegu. Nie ma z pewnością nic bardziej relaksującego niż ciało skąpane w delikatnym kremie o boskim zapachu naszych ulubionych kwiatów czy pysznego deseru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *